אודות

Magia Naturalis

אמנים ישראלים חוקרים את הטבע

תערוכה

אמני רנסנס רבים מצאו את פרנסתם בכך שייצרו רישומים מדויקים של צמחים ובעלי חיים עבור חוקרי הטבע הראשונים של העת החדשה. במקביל הם גם חקרו את הטבע לצרכיהם מתוך מטרה ליצור אמנות חדשה שעיקרה חיקוי המציאות. באותה עת לא היו עדיין קווי גבול ברורים בין מדע לאמנות ובין מדע אמפירי למדע פופולארי. שמה של התערוכה, Magia Naturalis, הוא מחווה לאחד מהמפורסמים בספרי המדע הפופולארי שנתפרסמו בעת החדשה המוקדמת, ספר אותו פרסם לראשונה המשכיל האיטלקי ג'מבטיסטה דלה פורטה ב-1558 ואשר כלל הבחנות באשר לגיאולוגיה, אופטיקה, רפואה, מטלורגיה ועוד.

התערוכה מתמקדת בעבודותיהם של אמנים ישראלים עכשוויים החוקרים את הטבע בפרקטיקות של מדענים מתחומי ידע שונים ותוך שיח עם המחקרים שביצעו אמנים בראשית העת החדשה. מטרת התערוכה היא ראשית להצביע על התופעה הזאת ועל ביטויה העיקריים באמנות הישראלית העכשווית ושנית לעורר שאלות לגבי התהום הפעורה כיום בין המדע לאמנות.

אוצר: ד"ר יוחאי רוזן, החוג לתולדות האמנות, אוניברסיטת חיפה

האמנים המשתתפים: לארי אברמסון, נונה אורבך, ציקי אייזנברג, מאיר אפלפלד, פיליפ בולקיה, ניב בורנשטיין, קרן בן הלל, יעל בן שלום, קרן יעלה גולן, זוהר גוטסמן, נורית גור לביא, ניר דבוראי, ענבל הופמן, צבי זילברשטיין, מירה מיילור, פיטר ג'יי מלץ, נטלי מנדל, וולטר פרגסון, נימה קטלב, פרופ' יחזקאל ריבנאי, שוני ריבנאי, נעמי שניידר

התערוכה התקיימה בגלריה P8, רח' יהודה הלוי 79, תל אביב

פתיחה: 21/11/2013

נעילה: 14/12/2013

התערוכה זכתה לתמיכת הפקולטה למדעי הרוח, אוניברסיטת חיפה

גלריה3

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s